Projekty   |   Domy parterowe  |   Domy z użytkowym poddaszem  |   Domy letniskowe  |   Domy "na zgłoszenie"  |  

Domy dla biznesu > MAGDA - Rodzinny Dom Dziecka

powrót do listy
cena: 2460zł
zamów projekt

Widoki

UWAGA !
CZAS OCZEKIWANIA NA DOKUMENTACJĘ – 4 TYGODNIE OD DNIA ZAMÓWIENIA.
Powierzchnia użytkowa budynku – 262.5 m2
Minimalna powierzchnia działki – 610.0 m2

MAGDA to budynek mieszkalny , zaprojektowany z myślą o potrzebach coraz popularniejszych rodzinnych domów dziecka, które zazwyczaj borykają się problemami mieszkaniowymi .
Prezentowana propozycja jest skierowana do takiej właśnie rodziny , składającej się z 10 domowników w tym 8 dzieci w różnym wieku.
Każde z nich ma zapewnione właściwe warunki do nauki i wypoczynku w pięciu wygodnych pokojach jedno i dwuosobowych, oraz w pomieszczeniach wspólnych.
Tradycyjna , wyważona architektura pozwala na zrealizowanie tego obiektu w każdym miejscu Polski.

Część dzienno – wypoczynkowa ma charakter jednoprzestrzeny, z widocznym i czytelnym podziałem na pokój rodzinny oraz kuchnię i jadalnię.
Strefa magazynowo – gospodarcza obejmuje kotłownię z pralnią, WC, dwudzielną spiżarnię oraz garaż z wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym w którym znajdą swoje miejsce narzędzia i sprzęty ogrodnicze a także mały domowy warsztat naprawczy. Wymiary garażu pozwalają na parkowanie średniej wielkości samochodu typu VAN.

Poddasze to pokoje sypialne dla dzieci, zaprojektowane ze szczególną troską o właściwą powierzchnię i tzw. “ustawność”. Z tego względu w każdym pokoju przewidziano wygodną garderobę oraz funkcjonalne miejsca do nauki, a także miejsca do spania, usytuowane poza głównymi kierunkami komunikacyjnymi.
Ponadto , do dyspozycji dzieci są trzy łazienki, z czego jedna z rozbudowanym programem użytkowym .
Rodzice zajmują oddzielny pokój, połączony z własną łazienką i garderobą.

Minimalna powierzchnia działki jakiej wymaga Rodzinny Dom Dziecka MAGDA to powierzchnia ok. 610 m2 , jednak ze względu na specyficzne przeznaczenie budynku wskazana jest większa jej powierzchnia.
Dla zapewnienia najlepszych warunków życia, działka przeznaczona pod budowę Rodzinnego Domu Dziecka powinna mieć nie mniej niż 900 m2. Na tej powierzchni może się znajdować kilka stref, tworzonych przez frontowy ogród gospodarczy ze strefą wejściowo – wjazdową, śmietnikiem oraz powierzchnią rezerwową, przeznaczoną na wiatę parkingową w przypadku drugiego samochodu, ogród warzywny i ogród kwiatowy z rabatami, krzewami i grillem ogrodowym oraz dużym , nieregularnym w kształcie tarasem, oraz ogród zabaw w którym może znaleźć miejsce drewniany zamek warowny ze strażnicą, most linowy, sznury wspinaczkowe, huśtawki, zjeżdżalnie a nawet nieduży basen,


Rzuty


Elewacje

Działka

Minimalna powierzchnia działki jakiej wymaga Rodzinny Dom Dziecka MAGDA to powierzchnia ok. 610 m2 , jednak ze względu na specyficzne przeznaczenie budynku wskazana jest większa jej powierzchnia. Dla zapewnienia najlepszych warunków życia, działka przeznaczona pod budowę Rodzinnego Domu Dziecka powinna mieć nie mniej niż 900 m2. Na tej powierzchni może się znajdować kilka stref, tworzonych przez frontowy ogród gospodarczy ze strefą wejściowo – wjazdową, śmietnikiem oraz powierzchnią rezerwową, przeznaczoną na wiatę parkingową w przypadku drugiego samochodu, ogród warzywny i ogród kwiatowy z rabatami, krzewami i grillem ogrodowym oraz dużym , nieregularnym w kształcie tarasem, oraz ogród zabaw w którym może znaleźć miejsce drewniany zamek warowny ze strażnicą, most linowy, sznury wspinaczkowe, huśtawki, zjeżdżalnie a nawet nieduży basen,